בניית אתרים ואחסון

ניתן לציין כי הרבה מידע אינפורמטיבי ואמין קיים בסביבת הרשת אודות בניית אתרים, בין אם לעסק או למגזר הפרטי אישי, בין אם בניית אתרים תדמיתיים או בניית אתרים בהתאמה אישית. ניתן למצוא באתר שלנו הרבה מאוד מידע אודות קידום אתרים ועיצובם, אודות שיטות שונות לבניית אתר ומספר גישות לאפיון והגדרת מוצר וניהולו באינטרנט לאחר הבנייה. אך מעט מידע קיים אודות כיצד ניתן לאחסן את האתרים האלה, מה העלויות הצפויות ומה האפשרויות העומדות מולנו. ניתן רק לשער שגם במקרה זה אנו נמצאים בשוקת שבורה אל מול הרבה מאוד אפשרויות.

1.בארץ או בחול – לדעתנו ולדעת רבים, השיקול המרכזי כיום בבחירת איזור פיזי הוא לרוב קידום, מנועי החיפוש אוהבים לקדם אתרים המיועדים והנמצאים בתחומי המדינה או האזור בו הוא מאוחסן. לכם אתרים בנויים המאוחסנים בישראל מקבלים היום עדיפות על אתרים הנמצאים על גבי שרתים בחול. מה שקובע ליתר דיוק הוא לא השפה שבה האתר נבנה, אלא בכתובת IP , הרשת מחולקת לעשרות אלפי כתובות IP שונות אשר הרישום שלהם מצוין על גבי טווחים , ולכל מדיה יש את הטווח המוקצה לה. ולכן ניתן לדעת מה הטווח אשר קיים בישראל. הטווחים האלה מקבלים עדיפות עלינה בישראל עבור אתרים הנמצאים בטווח המקומי שלנו. וכן הלאה, הטווחים בארה"ב מקבלים עדיפות עליונה עבור מנועי חיפוש במותאמים לארה"ב. שם המתחם לצורך העניין הוא חסר חשיבות בעניין זה. מצד שני במידה והקידום אינו בגדר חשיבות עליונה, עדיף לאחסן בחול מאשר והעלויות הרבה יותר קטנות יחסית לאתרים המאוחסנים בישראל.

2.סוגי שרתים – לא נכנס בעובי הקורה בעניין הטכני אך נציין כי יש מספר סוגי שרתים מבחינת סביבות הפעלה וסביבות מסגרת לניהול האתרים, שפות שונות ששרתים תומכים כגון ASP או דוט נט, או PHP . ישנם שרתים בעלי חוזק ועוצמה נמוכה ויש שרתים יותר ישנים ופחות חזקים וכן הלאה, אך מה שקובע הוא הצורך שלנו במשאבים, במידה ולא נצטרך משאבים רבים אין צורך להשקיע בשרתים חזקים. כיום ניתן לקנות שרת ייעודי המיועד לצרכינו הפרטיים כאנשים פרטיים או עסקים פרטיים. ניתן לאחסן על גבי שרתים שיתופיים על מנת לחסוך בעלויות.

3.גיבויים ושאת שירותים – ישנם אתרים אשר מידע רב משתנה יום יום ואנו רוצים לשמור את המידע על מנת שלא ימחק, לכן ישנה אפשרות לגבות את האתרים על בסיס יומי וכן את המסד נתונים שהאתרים נתמכים על ידיהם.

לסיכום, יש להתחשב לאחר בניית האתר במספר דגשים בהחלטת האחסון הנוגעים למהירות האתר, אפשרויות קידום האתרים, וציפיות תעבורה ושימוש באתר. אנו נשמח לתת ייעוץ בכל הקשור לאחסון אתרים , בניית אתרים וכלל שרותי בניית אתרים באינטרנט.