בניית אתרים ופיתוח מערכות ניהול מתקדמות

יש האומרים כי בניית אתרים ובניית מערכות ניהול אלו הם שני דברים שונים ונפרדים, אך לא הוא כך, באופן גורף בפיתוח מערכות ניהול ובניית אתרים אנו משלבים את שני הדברים יחדיו, מצד אחד רואים אתר תדמיתי יפה או אתר מסחרי המיועד למסחר אלקטרוני וקניות, או אתר מידע שתפקידו לתת מידע לגולשים בעבור תשלום או ללא תמורה. ומצד שני ישנה מערכת ניהול שתפקידה המרכזי זה לנהל את המידע המוצג באתר, את המשתמשים הנכנסים לאתר, לקבוע הרשאות ובמקרים מסויימים גם להחליט על העיצוב המוצג באתר.

נשאלת השאלה כיצד מערכת ניהול משתלבת בתוך האתר, כיצב מציגים זאת בפני מנהלי האתר מצד אחד ומצד שני אנו לא מעוניינים לפגוע בעיצוב האתר. על מנת שמערכת ניהול תשתלב באתר ישנם שני דרכים אשר כל דרך תלויה בדבר אחד, גם מערכת הניהול וגם האתר מדברים עם אותה מערכת ניהול, הדבר המשותף בין האתר למערכת ניהול הוא המסד נתונים , מכניסים מידע מעדכנים ומוחקים מאותו מקור, בצורה כזו האתר אשר תפקידו לקרוא את המידע אשר מערכת הניהול מכניסה ומעדכנת.

השיטה הראשונה היא השיטה הכי בטוחה ומאובטחת והיא לנהל את המסד נתונים מתוך ספרייה נפרדת , בדרך כלל רואים במערכת הניהול טבלאות מידע ונתונים אשר מסודרות באופן הגיוני ולוגי, סידור וארגון המידע מחולק על פי מודולים. מודול משתמשים, מודול גלרייות ומודול תוכן למשל וכוליי. היתרון המשמעותי בשיטה זו הוא שיש קריאות מינימאליות למסד הנתונים, דבר שיוצר אתרים הרבה יותר מהירים בפני המשתמשים.

בשיטה השניה מערכת הניהול מוטמעת ישירות בבניית האתר, ולכן המנהל רואה את מערכת הניהול בתוך האתר עצמו, מה שמבדיל את המנהל לשאר משתמשים זה הסיסמאות וההרשאות , הפלוס כמובן ללא עוררין זה הממשק משתמש הפשוט שהמנגנון יוצר, החיסרון המשמעותי כאן הוא אבטחה, בהינף יד ניתן להיכנס למערכות הללו וליצור כאוס באתר. הכוונה לא למנהל אשר יש לו הרשאות אלא לפורצים ואנשים אשר יש להם כוונת זדון.

כיום יותר ויותר משתמשים בשיטה הראשונה, יש כבר חברות אשר ליתר בטחון מכניסים את אלמנט ה SSL אשר בתוכו הכל מוצפן, ושינויי סיסמאות על מנת להגביר את רמת האבטחה. פיתוח מערכות ניהול כיום מופרדת מסיבה נוספת והיא שאם אנו נרצה לשנות את מערכת הניהול כליל או את האתר כליל, לא נצטרך לשלם כלקוחות תשלום נוסף בעבור שדרוג של 2 מערכות, אלא רק מערכת אחת בלבד, בין אם זה שינוי של האתר – דבר שקורא מדי זמן.

אנו בונים מערכות ניהול במשך 12 שנים עבור חברות שונות בישראל ובאירופה, נבנו מערכות ניהול עבור משרד האוצר ובעבור ארגון ה OECD, מאפיינים מערכות ניהול ומאפיינים מבני נתונים עבור ארגונים שונים, קטנים כגדולים על מנת שהעסק שלך יצליח. בניית אתרים נעשית על ידי מתכנתים מהשורה הראשונה עם נסיון של עשרות שנים העיצובים נעשים על ידי מעצבי הבית של בית התכנה שלנו והדרג הניהולי מבצע אפיונים למבני נתונים ולמערכת הניהול ישירות מול הלקוח.