בניית אתרים מהירים למשתמש

גוגל רוצה להפוך את האתרים שלנו ליותר מהירים, ככל שניתן על ידי אופטימיזציה של הקוד וספקי שירות, גוגל עוזרת לנו בעזרת שירותי אתרים משלהם. התכנה הנקראת "mod_pagespeed" העוזרת למהירות האתר ומהירות תגובת האתר בצורה מרשימה ביותר. התכנה מותקנת על שרתי אפצ'י התכנה שולטת באופן מוחלט על התמונות ועל המידע הזורם מהשרת אל הלקוחות, במידה והתמונות גדולות מדי או איכותיות מדי לעין, התכנה באופן מיידי משנה את התמונה האופן כזה שהאתר יציג אותו באותה רמה ובפחות מידע.

במידה ויש אלמנטים החוזרים על עצמם, התכנה שומרת בצד של השרת את הקבצים הללו על מנת שהשרת לא יצטרך לפענח או לעבד נתונים פעם אחר פעם על מנת להגיע לאותה תוצאה. ולכם המהירות תהיה הרבה גבוהה יותר מבחינת המשתמשים. מדובר על קבצים שבדרך כלל נמצאים בצד של המשתמשים כבר לאחר טעינה ראשונית.

מטרתה של גוגל היא להפוך את דפי האתרים למהירים יותר על מנת שגוגל עצמה תוכל לשדרג את העכביש והרובוטים שלה ולמקסם את תוצאות החיפוש של המשתמשים. כיום גוגל משתמשים בכלי אבחון שנמצאים באנליטיקס כלי הסטטיסטיקה שהם, ושם הם נותנים מידע אודות מהירות הדף הנטענת וכלים ורעיונות לשיפור , וכן סטטיסטיקות לגבי השוואת ביצועים מול אתרים אחרים ודפי מידע אחרים באותו ענף.

יש לציין כי תכנה זו מצויינת באופן מושלם עבור אתרים קטנים ועסקים עם תקציב קטן אשר לא יכולים להרשות לעצמם פתרונות תכנותיות, בניית אתרים לכשעצמה מתייחסת לכך כבר בשלבי הבנייה והתכנון, דבר שאתרים קטנים אינם יכולים להרשות לעצמם. גוגל עשתה הסכמים עם חברות חיצוניות על מנת שהם יוכלו להפיץ את התכנה הזו ברחבי הרשת האינטרנטית.

בנוסף לכך אנו רואים כי גוגל הכריזה על הדפדפן שלה הקרוי "כרום" ואחד המדדים להצלחתו היא ביצועי מהירות הגלישה שלה, שמים לב שגוגל שמה לה לדגש שהאינטרנט יהיה הרבה יותר מהיר הן בצד השרת והן בצד הלקוח.

כמה מילים על בניית אתר בצל הרעיון ליצור אתר מהיר, אתרים מהירים היא שאיפה של כל בונה אתרים וכל בעל עסק, כולנו אוהבים דפי אינטרנט בעלי תגובה מהירה. לכן בבניית אתר כבית תוכנה ובוני אתרים אנו שמים לנו לדגש ליצור דפי אינטרנט מהירים, ניתן לבצע זאת על ידי אופטימיזיציה של קוד שרת, קוד לקוח, מינימום העברת מידע לא חיוני לצד לקוח וכדומה. אולי זה לא אומר הרבה עבור המשתמש הפשוט אך בבואנו לחברת בניית אתרים עלינו לבקש דוגמאות של אתרים שנבנו על ידי חברות אלו על מנת לראות מה הביצועים.